Порядок ведення Книги Обліку Доходів для ФОП платника єдиного податку

ГУ ДФС у м. Києві у Листі від 15.09.2016 № 6004/П/26-15-13-02-15 нагадало фізичним особам-підприємцям, що є платниками єдиного податку 1-3-ї груп (неплатникам ПДВ), правила заповнення Книги Обліку Доходів, а також визначення доходів.

До доходів, що підлягають внесенню до Книги Обліку Доходів, відносяться:

  • Всі грошові кошти, що надійшли як готівка або безготівковим переказом на поточний рахунок підприємця (відображається у виписці по банківському рахунку). Кошти, що надійшли у іноземній валюті, перераховуються у гривні за курсом НБУ, встановленим на дату надходження на рахунок (курс можна знайти на офіційному сайті НБУ).
  • Вартість товарів чи робіт, які надані підприємцю (безкоштовно чи за оплату) для ведення своєї діяльності. При отриманні таких товарів чи робіт (послуг) оформлюється акт прийому-передачі, що складається у довільній формі.

До доходів підприємця не відносять відсотки, отримані за депозитами, дивіденди, страхове відшкодування та доходи від продажу власного рухомого та нерухомого майна.

Незважаючи на те, що розмір єдиного податку не залежить від розміру отриманого доходу, підприємці- «єдинники » зобов’язанні вести Книгу Обліку Доходів. Записи до неї вносяться на той день, коли надійшли кошти (готівкою чи безготівково) чи безкоштовно отриманий товар (роботи, послуги).

Порядок заповнення Книги Обліку Доходів наведено нижче.

Графа 1 – дата надходження коштів (готівкові та безготівкові надходження окремо для кожного виду діяльності).

Графа 2 – сума коштів, що надійшли, а також сумарно за місяць, квартал та рік.

Графа 3 – вказуємо суму коштів, що підприємець оплатив раніше, але які було повернуто. Якщо повернуті кошти відсутні – ставимо прочерк.

Графа 4 – різниця між сумами у графах 2 та 3.

Графа 5 – вказується вартість отриманих товарів (робіт, послуг), якщо такі були. Якщо ні – ставимо прочерк.

Графа 6 – сума граф 4 та 5.

Графи 7, 8 – заповнюються у тому випадку, якщо підприємець отримав дохід від діяльності, яка не вказана у переліку видів діяльності у Витязі з реєстру платників єдиного податку. З такого доходу підприємець сплачує податок 18% (за 2016 рік).

Ольга Дева, бухгалтер, представник в м. Львiв

Поделитесь этим в социальных сетях:

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email